Zajímavosti

Zde se s vámi chceme podělit o naše osobní zkušenosti. Řadu věcí jsme zjistili od ladackých kamarádů a jiných cestovatelů.

  Secmol žije, užitečná věda se dá dělat všude

  Secmol je jedno z environmentálních center v Ladakhu. Snaží se zde aplikovat různé nové technologie, zkoumají, jak mohou aplikovat moderní poznatky pro svůj region. Může se zde na pár dní zastavit či se zůčastnit workshopů jako dobrovolníci. Na Secmolu působí několik opravdu chytrých lidi, … více »

  Klášter, kde všechno vědí

  Klášter, kde všechno vědí

      Příběh: Traduje se, že vysoko v Himalájských horách leží klášter, kde o každém člověku na Zeměkouli vědí úplně všechno. Vědí, co se mu všechno stalo, co se mu právě děje a také vědí, co se mu stane v budoucnosti. … více »

  Kouzelné dopravní značky

  Kouzelné dopravní značky

  Když projíždíte Ladakem, potkáváte řadu žlutých značek podél silnic. Ty obsahují vtipné a poučné nápisy, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Řidiči si mimo jiné připomenou, že je potřeba jet opatrně.Turisté se náramně baví. Cestování po Ladakhu trvá hodiny a tak se každý těší na další dopravní značku. Je to nádherné, sledovat jen hory, hory […] … více »

  Tradiční zelinářky

  Tradiční zelinářky

  Sedí na ulicích v prachu a prodávají zeleninu, aby si aspoň něco vydělaly. Chuděrky! Anebo je to trochu jinak? … více »

  Zdravotní vyšetření po návratu z Indie

  Možná jste se vrátili z Indie a přemýšlíte, jestli zajít k doktorce na vyšetření. Přeci jen střevní potíže chytne v Indii více jak půlka turistů a riziko, že jste si přivezli střevního parazita není úplně malé. Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s vyšetřením proti parazitům. … více »

  Jak jsme letěli do Lehu

  Jak jsme letěli do Lehu

  Rád bych se s vámi podělil o pár slastí a strastí indického cestování. Přílet do Indie šel jako po másle, skoro žádné zpoždění. Na letišti v Delhi jsme si koupili předplacený taxík, vyběhli před letiště a hned si nás tam 1 taxikář odchytnul. Vysvětlili jsme mu, že se chceme dostat k New Delhi railway station, […] … více »

  Moudro mnicha, co má PhD. z budhismu

  V Ladakhu jsem potkal hodně budhistických mnichů, ale nejvíce mě ovlivnilo setkání s Geshe-La. Jednoduchost jeho příkladů a přitom jejich duchovní hloubka mne úplně dostala. Potkal jsem ho na návštěvě u kamaráda Sidhártha v Lingshed hostelu u Choglamsaru. Seděli jsme u večere, jedli a povídali. Geshe-La přišel mezi nás, usmíval se, jedl, ale mlčel. Teprve […] … více »

  © 2017 Průvodce po Ladakhu - píší nezávislí cestovatelé Andrey a Jakub Černých a další přátelé Ladakhu
  Kontakt: kuba@sedumroseum.cz