Neziskovky v Ladakhu

V Ladakhu působí velké množství neziskových organizací díky geografické i kulturní odlišnosti celého regionu . První organizace začaly vznikat otevřením hranic zahraniční turistice už v sedmdesátých letech. Ladakh je od té doby oblíbeným centrem místních i světových neziskovek, které se zabývají environmentálními otázkami a udržitelným rozvojem.  V oblasti environmentalistiky se stal Ladakh pojmem z klasické literatury, k čemuž přispěla zejména kniha Dávné budoucnosti (Ancient Futures) od Heleny Norberg Hodge (zakladatelky Women Alliance of Ladakh).  V Čechách je stále v distribuci u ekologické organizace Hnutí Duha.  A tak ani Česká republika, která má bohatou historii v oblasti ochrany přírody a ekologických iniciativ, není výjimkou a máme u nás hned několik organizací, které aktivně s Ladakhem spolupracují nebo tam přímo působí.

Ladacké neziskovky

Řada turistů jezdí do Ladakhu na trek do hor, aniž by věděli, jaké možnosti místní organizace nabízejí. Pokud se chcete dozvědět více o místní kultuře, zvycích nebo činnosti místních komunit, určitě stojí za to po příjezdu do Ladakhu některou z místních organizací kontaktovat. Můžete se rozhodnout s nimi blíže spolupracovat nebo využít jejich nabídky pro turisty, příp. alespoň načerpat zajímavé informace.

Můžete si projít přehled všech neziskovek, ale rádi bychom vypíchli činnost několika organizací, se kterými víme, že je možné domluvit si stáž nebo jinou spolupráci.

České neziskovky

Zde nabízíme přehled českých neziskových organizací, které v Ladakhu pomáhají nebo realizují své projekty.

© 2018 Průvodce po Ladakhu - píší nezávislí cestovatelé Andrey a Jakub Černých a další přátelé Ladakhu
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz