Klášter, kde všechno vědí

 

 

Příběh: Traduje se, že vysoko v Himalájských horách leží klášter, kde o každém člověku na Zeměkouli vědí úplně všechno. Vědí, co se mu všechno stalo, co se mu právě děje a také vědí, co se mu stane v budoucnosti.

Jeden student byl tímto příběhem natolik unesen, že se vydal do Himalájí a bájný klášter několik let hledal. Nebylo to jednoduché, ale nakonec klášter nalezl. Když se dostal do správného údolí, došel až pod obrovské schodiště vedoucí nahoru ke klášteru a začal pomalu stoupat nahoru k velké dřevěné bráně. Byl na konci své poutě. Zavalil ho pocit blaha, že se konečně dozví pravdu. Už je skoro nahoře, sahá na železný kruh, aby zaklepal. V ten moment se mohutná vrata otevřenou, vyleze z nich mnich s knihou v ruce a vítá ho na konci jeho poutě.

Student je docela netrpělivý a tak se ptá, jestli je to ten klášter, kde o každém vědí úplně všechno. „Ano“, odpoví mu mnich a rovnou mu podává knihu jeho života. Student je odpovědí trochu překvapen. Zřejmě to nečekal a tak se hned ptá: „Ale moment, na Zeměkouli je 6 miliard lidí. Jestli tu máte za každého člověka takhle tlustou knihu, tak se vám to přeci nemůže do tak maličkého kláštera vejít?“. „Ale může.“ odpovídá mnich. „My tu totiž máme knihy pouze pro ty lidi, o kterých víme, že sem přijdou.“

Zanechte komentář, nebo trackback z vašich stránek. Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 feed.

Komentáře

1 komentář
  1. Milhaus napsal:

    🙂 Moc hezká pointa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2018 Průvodce po Ladakhu - píší nezávislí cestovatelé Andrey a Jakub Černých a další přátelé Ladakhu
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz